Wózki dla bliźniaków


976 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na 4.6 / 5!

Wózek podwójny "jeden obok drugiego"
Wózek podwójny „jeden obok drugiego”
Wózki podwójne, jakie możemy obecnie znaleźć w sklepach, to świetne ułatwienie dla rodziców, którzy mają bliźnięta lub dzieci zbliżone do siebie wiekiem. Dzięki nim zarówno spacery, jak i zakupy czy załatwianie różnych spraw mogą stać się przyjemniejsze i o wiele prostsze. Przed zakupem podwójnego wózka warto się dowiedzieć, jaki mamy wybór.

Dla kogo podwójny wózek?

Podwójny wózek przyda się z pewnością każdej rodzinie, w której przyszły na świat bliźnięta lub gdzie dwoje dzieci jest bardzo zbliżone wiekiem, na przykład urodzone rok po roku. Taki sprzęt umożliwia wyjście na spacer czy zrobienie zakupów jednej osobie, która może zabrać ze sobą oboje dzieci. Wybór rodzaju wózka zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości, ale bez względu na model, podwójny wózek znacznie może ułatwić życie rodzicom i innym opiekunom dzieci.

Wózki dla bliźniaków – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa wózka Producent Cena wózka
1Hauck Duett 2 BlackHauckAktualna Cena
2Baby Jogger City Mini Double GT BLACK/GREYBaby JoggerAktualna Cena
3Baby Jogger City Mini Double GT Crimson/GrayBaby JoggerAktualna Cena
4Chicco STROLL'IN'2 wózek podwójny (6 do 36 miesięcy) Octane ChiccoAktualna Cena
5Baby Jogger City Mini Double Crimson/GreyBaby JoggerAktualna Cena
6Graco Stadium DuoGracoAktualna Cena
7Baby Jogger City Select DOUBLE 3w1 BlackBaby JoggerAktualna Cena
8Thule Urban Glide 2, BlackThuleAktualna Cena
9Baby Jogger City Mini Double TEAL/GREYBaby JoggerAktualna Cena
10Cosatto Supa Dupa Monster ArcadeCosattoAktualna Cena

Pełna lista wózków bliźniaczych… ->

Wózki typu „tandem”

Wózek podwójny z dwiema gondolami
Wózek podwójny z dwiema gondolami
Wózki typu „tandem”, czyli ustawione jeden za drugim, w wersji spacerowej mają szerokość już od 56 cm. Modele z gondolą i spacerówką – od 62 cm. Długość takich wózków to zwykle ponad 120 cm. Wersja głęboko – spacerowa może mierzyć nawet 130 – 160 cm. Kupując wózek typu „tandem” warto pamiętać, że wymiary podawane przez producenta mogą dotyczyć węższej wersji (spacerowej), natomiast wersja głęboka jest zwykle szersza. Niewielka różnica 1 – 2 cm może jednak sprawić, że wózek nie zmieści się w drzwiach czy windzie, których najczęściej używamy. Przy wyborze tego typu wózka podwójnego trzeba również wziąć pod uwagę, że zajmuje on dużo miejsca po złożeniu, a także trudno nim manewrować.

Wózki „jeden nad drugim”

Wózki tego typu są szersze niż „tandemy”, gdyż ich szerokość to zwykle 64 – 90 cm, ale również krótsze, od 100 – 120 cm. Niektórzy rodzice wyznają pogląd, że w wózkach, gdzie jedno dziecko znajduje się pod drugim, jedno z nich, siedzące na dole, może czuć się pokrzywdzone. Jest to jednak punkt widzenia dorosłego. Niemowlęciu jest to zupełnie obojętne, natomiast starsze dziecko może uznać to miejsce nawet za bardziej atrakcyjne, gdyż zmienia jego perspektywę i daje okazję do zaczepiania rodzeństwa znajdującego się u góry.

Zobacz także te wózki bliźniacze:

Wózki bliźniacze bez przekładanej rączki Aktualna cena
Wózki bliźniacze czterokołowe Aktualna cena
Wózki bliźniacze ze skrętnymi kołami Aktualna cena

Wózki „jeden obok drugiego” (side – by – side)

Wózki, w których dzieci siedzą jedno obok drugiego, mają podobną szerokość i długość do wózków typu „jedno nad drugim”. Szerokość takich pojazdów sięga 64 – 90 cm, a długość waha się od 100 – 120 cm. Choć może się wydawać, że siedziska w takich wózkach są dość wąskie, to jednak mają one zwykle standardową szerokość, taką, jaką mają wózki spacerowe typu parasolka (około 29 cm).

Łatwość prowadzenia wózka dla bliźniaków

Wózek typu „tandem” jest najmniej zwrotny spośród trzech wymienionych rodzajów, ze względu na swoją długość. Ponadto, jego podbijanie na krawężnikach będzie tym trudniejsze, im cięższe będą dzieci. Jeśli wózek ma skrętne przednie koła, znacznie ułatwi to poruszanie się po miejskich zaułkach. Takie koła pozwalają również na skręcanie bez konieczności podbijania wózka.

Dostęp do każdego dziecka

Niczym nieutrudniony dostęp do każdego z dzieci zapewnia jedynie wózek dla bliźniaków typu „jeden obok drugiego”. W przypadku wózków „jeden nad drugim” oraz „tandem”, zarówno widoczność, jak i dostęp do jednego z dzieci będą utrudnione. Wózek „jeden nad drugim” wymaga też schylania się lub spoglądania z boku na maleństwo znajdujące się na dole.

Waga wózka

Waga wózka dla bliźniaków ma znaczenie wtedy, gdy trzeba go często przenosić, na przykład gdy w bloku nie ma wózkowni i trzeba pojazd wnieść na piętro. W takim wypadku warto walczyć o każdy kilogram, by wózek był jak najlżejszy. Lekki podwójny wózek będzie ważył około 18 kg. Cięższe mogą osiągać wagę 25 kg. Jeśli jednak nie musimy wózka nigdzie przenosić, warto kupić cięższy model. Będzie on bardziej stabilny, a ponadto cięższe wózki są też najczęściej tańsze.

Producenci i ceny wózków podwójnych

Najbardziej popularni producenci wózków dla bliźniaków to Peg-Pérego, Hartan, TFK, ABC Design, Baby Jogger, Cybex, Bebetto, Tako, Maclaren, Chicco, Graco, Hauck czy Britax. Za najtańszy wózek tego typu, podwójną parasolkę, zapłacimy 600 złotych. Najdroższe modele, wielofunkcyjne, mogą osiągać cenę nawet 4000 zł

Wózek dla bliźniaków Kees Twin K2 PLUS podwójny spacerowy
Wózek dla bliźniaków Kees Twin K2 PLUS podwójny spacerowy

Wózki dla bliźniąt

Porównaj aktualne ceny

Więcej o rodzajach wózków znajdziesz na wikipedii gdzie zapoznasz się z uzupełnieniem naszych treści.

Tak szukaliście naszych porad:

 • jaki wózek dla bliźniaków
 • wozki dla blizniakow
 • wózki wielofunkcyjne dla blizniaków opinie
 • wozki dla blizniat glebokospacerowe
 • wózki dla bliźniaków ranking
 • wózki dla bliźniaków opinie 2017
 • wozek:dla:blizniat jedna gondola
 • wozek podwojny spacerowy
 • wózek jeden pod drugim
 • wózek dla bliźniąt cena

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

5 komentarzy
 1. Leni 1 rok temu
  Odpowiedz

  Chciałabym poznać więcej opinii na temat podwójnych wózków jeden obok drugiego – czy w ogóle mieszczą się w jakichś drzwiach? Wyglądają na strasznie szerokie:/ No ale podobno lepiej się je prowadzi – czy ktoś ma doświadczenie w tej sprawie??

 2. Kasiula 1 rok temu
  Odpowiedz

  My jezeli chodzi o wozek gleboki to mielismy uzywany taki że jedna gondola byla jakby pod drugą, alena poczatku wozilam ich w jednej bo tak czuli się bezpieczniej i moglam chodzić na dlugie spacery, teraz mam spacerowke duo comfort, siedzenia jedno obok drugiego i nie mam problemów ze zmieszczeniam się, jak na blizniacza spacerówkę jest badzo kompaktowa.

 3. eliza 1 rok temu
  Odpowiedz

  kiedy stałam przed wyborem też miałam obawy co do szerokości wózka, choć z tego co czytam może niepotrzebne i ostatecznie kupiłam fusion, gdzie dzieci siedzą jedno za drugim, wiadomo wózek jest przez to dłuższy i nieco trudniejszy do prowadzenia, ale wszystko kwestia wprawy, co prawda w tym modelu w przednim siedzisku nie reguluje się oparcie,, ale ja akurat kupowałam wózek dla dzieci z roczną różnicą, więc po prostu młodsze jedzie na rozkładanym. i nie stanowi to problemu.

 4. Oliwia 11 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Czy takie dostawki do stania dla starszych dzieci można też zamontować do wózka dla bliźniaków?

 5. Ebbie 10 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Oliwia, chyba w tych wielofunkcyjnych wózkach można dostawiać.

Wózki dla bliźniaków opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.