Łóżeczka turystyczne dla dzieci


825 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na 4.4 / 5!

Łóżeczka turystyczne dla dzieci to obecnie bardzo popularne akcesoria, na których zakup decyduje się wielu rodziców. Komu najbardziej przyda się takie łóżeczko? Na co zwrócić uwagę w sklepie, aby dokonać dobrego wyboru? Czy warto zdecydować się na kupno? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Z jakich elementów składa się łóżeczko turystyczne?

Łóżeczko turystyczne wykonane jest z lekkich materiałów, tak by łatwo można je było ze sobą zabrać w podróż. Jego konstrukcja zawiera plastikowe elementy oraz metalowe rurki połączone z siatką. Siatka zapewnia swobodny przepływ powietrza, ale także zapewnia dobrą widoczność. Dziecko może obserwować otoczenie, a rodzice mogą w każdej chwili zobaczyć, czy dziecko bezpiecznie śpi lub się bawi. Większość łóżeczek tego typu ma odpinane boczne wejście, które jest doskonałym rozwiązaniem w momencie, gdy dziecko potrafi samo chodzić. Podstawę łóżeczka turystycznego stanowi zwykle sześć nóżek, przy czym część z nich zaopatrzona jest w kółka ułatwiające zmianę miejsca ustawienia łóżeczka. Kółka powinny mieć hamulce. Niektóre modele opisywanych łóżeczek posiadają podwójny system zabezpieczający przed samoistnym złożeniem się.

Łóżeczko turystyczne dla dzieci CAM Daily plus 120x60 cm
Łóżeczko turystyczne dla dzieci CAM Daily plus 120×60 cm

Łóżeczka turystyczne dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

Wymiary łóżeczek turystycznych

Łóżeczko turystyczne w formie gondoli sprawdzi się w przypadku noworodków i małych niemowląt
Łóżeczko turystyczne w formie gondoli sprawdzi się w przypadku noworodków i małych niemowląt
Do wyboru mamy wiele rozmiarów łóżeczek. Najczęściej spotykane długości to 104 cm, 120 cm, 125 cm, 126 cm i 128 cm. Łóżeczka mają szerokość 60 cm, 67 cm, 72 cm, 73 cm, 74 cm, 78 cm, 85 cm czy 95 cm. Standardowe wysokości łóżeczek turystycznych to 66 cm, 72 cm, 73 cm i 76 cm. Jak widać, różnice w wymiarach to niekiedy tylko 1 centymetr, dlatego znalezienie łóżeczka turystycznego dla dzieci, które idealnie zmieści się w przeznaczonej dla niego przestrzeni, nie powinno być trudne.

Poziomy w łóżeczkach turystycznych

Łóżeczka turystyczne najczęściej mają dwa poziomy ustawienia materaca, co jest szczególnie przydatne, jeśli ma w nim spać noworodek. Wyższy poziom przeznaczony jest dla dzieci do wagi 6,5 kg, 3 miesiąca życia lub okresu, w którym zaczyna samodzielnie siadać.

Montaż łóżeczka turystycznego

Podczas zakupu łóżeczka turystycznego warto zwrócić uwagę na sposób montażu łóżeczka. Powinien on być prosty i szybki; prawdopodobnie będziemy często je składać i rozkładać. Niektórych modeli nie da się rozłożyć samemu.
Zwykle łóżeczka takie rozkłada się i składa podobnie, a pierwszy montaż łóżeczka turystycznego może ułatwić poniższa instrukcja:

Akcesoria dołączane do łóżeczek turystycznych

Wiele łóżeczek zawiera dodatkowe wyposażenie, które może znacznie ułatwić zarówno codzienne czynności wykonywane przy dziecku, jak i samą eksploatację łóżeczka. Do najczęściej spotykanych akcesoriów w łóżeczkach turystycznych należą kieszenie boczne (na przykład na zabawki, kosmetyki dla dziecka). Ponadto, większość z nich można po złożeniu spakować do załączonej torby, co znacznie ułatwia ich transport i przechowywanie. Na rynku są również dostępne modele z karuzelą, pałąkiem z zabawkami, światełkami, wibracjami czy melodyjkami. Wiele łóżeczek ma też moskitierę.

Łóżeczka wielofunkcyjne

Łóżeczka turystyczne można łatwo przesunąć dzięki zamontowanym kółkom
Łóżeczka turystyczne można łatwo przesunąć dzięki zamontowanym kółkom
Choć zakup łóżeczka turystycznego może wydawać się zbędnym wydatkiem, to łóżeczko takie może spełniać nie tylko swoją podstawową funkcję. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe płozy, dzięki którym łóżeczko może służyć za kołyskę. Do niektórych łóżeczek dołączone są przewijaki. Łóżeczko zyskuje wówczas nie tylko na funkcjonalności, ale również pozwala zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu. Wielu rodziców wykorzystuje z powodzeniem ten rodzaj łóżeczek jako kojec do zabawy dla dziecka.

Dla kogo łóżeczko turystyczne?

Jak sama nazwa wskazuje, łóżeczko turystyczne przyda się osobom, które często podróżują z dzieckiem. Łóżeczko takie jest stosunkowo niewielkie i nie jest ciężkie. Dzięki niemu dziecko nie tylko ma wygodne miejsce do spania, ale także do zabawy.

Producenci i ceny łóżeczek turystycznych dla dzieci

Najpopularniejsi producenci łóżeczek turystycznych w Polsce to Baby Bjorn, Graco, Chicco, Childhome, Hauck, KinderKraft, Caretero, Ludi, Baby Design i Baby Maxi. Najtańsze łóżeczko turystyczne można kupić już za 50 zł, natomiast najdroższe mogą osiągać cenę nawet 900 złotych.

Łóżeczko turystyczne dla dziecka 4Baby moderno 120x70 cm
Łóżeczko turystyczne dla dziecka 4Baby moderno 120×70 cm

Łóżeczka turystyczne dla dzieci do 300 zł

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

  • łóżeczko turystyczne 2016
  • łóżeczko turystyczne cam daily plus
  • łóżeczko turystyczne dla dzieci do 25 kg

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

1 opinia
  1. Iza876 10 miesięcy temu
    Odpowiedz

    Łóżeczko turystyczne to jest rewelacyjna sprawa. Odkąd mały przestał się mieścić w kołysce wózka, zawsze był problem na wyjazdach i kombinowanie – spanie z nami, otaczanie poduszkami, no i mój niespokojny sen. A tak, bierzemy łóżeczko, które zajmuje złożone tyle miejsca, ile zwykła torba i można spokojnie jechać w każde miejsce bez obaw o spanie dla dziecka:) Nam się trafiło dwupoziomowe w sumie prze przypadek, ale całe szczęście, bo szybko musieliśmy zniżyć materac:)

Łóżeczka turystyczne dla dzieci opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.