Nawilżacz powietrza


592 osób wybrało z nami właściwy nawilżacz do powietrza oceniając nasze porady na 4.8 / 5!

Nawilżacz powietrza firmy Hyundai
Nawilżacz powietrza firmy Hyundai

Kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, zdecydowanie spada nasz komfort oddychania podczas snu. Suche powietrze negatywnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale nawet na stan zdrowia naszych domowników. Efektem czego jest przesuszona skóra, matowe włosy, problemy z zatokami oraz koncentracją. Kiedy w naszym domu powietrze ma za mało wilgoci, śluzówka w organizmie wysycha, a to właśnie ona jest odpowiedzialna za ochronę gardła oraz dróg oddechowych przed bakteriami, wirusami, kurzem i pleśnią. Jej budowa z rzęskami umożliwia usuwanie zanieczyszczeń na zewnątrz, w tym także wirusów. Gdy śluzówka jest wyschnięta, istnieje możliwość, że więcej mikrobów przeniknie do naszego organizmu.

Na ratunek wysuszonej śluzówce

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza, czyli około 40 – 60 %, sprawia że kurz nie unosi się, tylko opada na podłogę. Co z kolei poprawia komfort oddychania, nie tylko w przypadku alergików. Utrzymanie odpowiedniej wilgoci korzystnie wpływa także na zwierzęta domowe oraz rośliny doniczkowe. Co więc robić by utrzymać prawidłową wilgotność w domowych pomieszczeniach? Jakimś rozwiązaniem jest wieszanie prania i mokrych ręczników w pokoju lub hodowla specjalnych roślin. Jednak najlepszą opcją jest zakup nawilżacza powietrza, który nie tylko idealnie je unormuje, ale także zjonizuje i oczyści. Trzeba go tylko ustawić w centralnym punkcie danego pomieszczenia, na płaskiej powierzchni. Dodatkowo ważne jest częste wietrzenie domu, przynajmniej te 15 minut dziennie.

Nawilżacze powietrza – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa nawilżacza Producent Cena nawilżacza
1Eldom NU5EldomAktualna Cena
2Stadler Form Oskar CzarnyStadler FormAktualna Cena
3Eldom NU6EldomAktualna Cena
4Philips AC4080PhilipsAktualna Cena
5HB UH 1055DBHBAktualna Cena
6Overmax Aeri 2.5 4l LCDOvermaxAktualna Cena
7Hyundai HUM770HyundaiAktualna Cena
8Overmax Aeri 4.0 czarnyOvermaxAktualna Cena
9Beurer LB88 BiałyBeurerAktualna Cena
10HB UH2021DBLHBAktualna Cena

Pełna lista nawilżaczy powietrza… ->

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Najtańszym rozwiązaniem są ceramiczne/porcelanowe pojemniki z wodą wieszane na kaloryferze. Nie wymagają one źródła zasilania, są tanie, ale mało efektywne. Znacznie lepszą opcją jest nawilżacz parowy, który gotuje wodę za pomocą specjalnej grzałki i po uzyskaniu odpowiedniej temperatury wytwarza parę. Urządzenie tego typu jest wydajne, stosunkowo tanie i nie wymaga dodatkowych akcesoriów. Raczej rzadko psują się w nim poszczególne części, jednak zużywa więcej energii elektrycznej od pozostałych nawilżaczy. Wytworzona para podnosi nieco temperaturę w pomieszczeniu, a sprzęt można wykorzystywać jako inhalatora po dodaniu olejków eterycznych. Innym rodzajem nawilżacza powietrza jest model ultradźwiękowy, który rozbijając cząsteczki wody, tworzy mgiełkę niwelującą suchość. Sprzęt tego typu jest zazwyczaj wyposażony w higiostat, który sam decyduje o jego włączeniu oraz w możliwość ustawienia temperatury (ciepłej, chłodnej) wypuszczanej pary.

Zobacz także podobne produkty:

Oczyszczacze powietrza Aktualna cena
Jonizatory do powietrza Aktualna cena

Dodatkowe funkcje nawilżaczy powietrza

Nowoczesne nawilżacze ultradźwiękowe mają również wskaźnik braku wody, funkcję wstępnego grzania, panel dotykowy oraz cyfrowy wyświetlacz. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że pracują bardzo cicho i są energooszczędne. Trzeba jednak pamiętać o wymianie wkładów do demineralizacji wody, w zależności od stopnia twardości kranówki oraz filtrów oczyszczających powietrze. Tego rodzaju sprzęt nie nadaje się do domu, który zamieszkują zwierzęta. Kolejnym rodzajem nawilżacza powietrza jest urządzenie ewaporacyjne. Działa ono w oparciu o zjawisko ewaporacji, czyli naturalnego odparowywania wody ze specjalnego wkładu nawilżającego. Ten typ nawilżacza uznawany jest za najbardziej korzystny dla naszego zdrowia. Modele ewaporacyjne mają dodatkowo specjalne maty które, oczyszczają powietrze z drobinek kurzu i brudu. Nie pobierają zbyt dużo energii elektrycznej, ale także trzeba w nich co jakiś czas wymieniać owe maty. Ceny nawilżaczy ewaporacyjnych do najniższych nie należą, ale mogą również służyć do aromaterapii. Niestety ich wadą jest na pewno, to że dosyć głośno pracują.

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim pojemność pojemnika na wodę. Im większy, tym rzadziej będziemy musieli dolewać do niego wodę. Dobrze by wybrany model posiadał filtr odwapniający wodę, do którego bez problemu można się dostać. Ważna jest także wydajność danego nawilżacza. Średnio, do nawilżenia pomieszczenia o wielkości 40 metrów kwadratowych, potrzebne jest urządzenie o wydajności około 5 – 6 litrów na dobę. Warto również przyjrzeć się ilości pobieranej energii, szczególnie jeśli nawilżacz będzie często wykorzystywany. Przydatna jest także funkcja regulacji przepływu pary oraz informacja o braku wody. Praktycznie wszystkie dostępne na rynku urządzenia powinny być wyposażone w automatyczny wyłącznik.

Ceny nawilżaczy powietrza

Ceny nawilżaczy do powietrza rozpoczynają się już od 20 – 30 złotych wzwyż.

Nawilżacz powietrza Zelmer
Nawilżacz powietrza Zelmer

Popularne nawilżacze

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

 • nawilzacz z inchalatorem
 • bebea nawilzacz opinie
 • berdsen bh201 opinie
 • ceny nawilrzaczy powietrza
 • nawilzacz powietrza
 • nawilzacz powietrza ceny
 • nawilzacz powietrza i olejkow eterycznych cena
 • nawilżacze powietrza ceny

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

1 opinia
 1. Poppins 9 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Nigdy nie sądziłam, że będzie mi potrzebny nawilżacz powietrza. We wszystkich moich wcześniejszych mieszkaniach miałam raczej odwrotny problem (kiedyś nawet pożyczylam od sąsiadów osuszacz powietrza). No ale nadeszły czasy, gdy zamieszkałam w bloku i zaczęło się. Nie wiem tylko, czy warto kupić nawilżacz powietrza elektryczny, czy wystarczy taki do zaiweszenia na grzejnik (choć wydaje mi się mało higieniczny)?

Nawilżacz powietrza opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.