Meble dla dziewczynki


913 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na 4.4 / 5!

Wybór mebli to duża przyjemność, ale też nie lada wyzwanie. Jak wybrać zestaw, który będzie się podobał zarówno nam, jak i dziecku, przez co najmniej kilka lat? Przedstawiamy najważniejsze cechy, jakie powinny mieć meble dla dziewczynki, aby były zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Nasz wybór dotyczy mebli dla małej dziewczynki, co najwyżej kilkuletniej.

Uniwersalne

Pokój małej dziewczynki powinien być jasny i wesoły. Chcąc osiągnąć taki efekt, dobrze jest wybrać jasne meble, które rozświetlą pomieszczenie. Idealnie do tego celu nadają się białe meble, które nie tylko optycznie powiększają i rozjaśniają pokój, ale także są uniwersalne. Wyglądają świetnie w połączeniu z każdym innym kolorem. Dzięki temu kolorystykę pokoju możemy zmieniać w łatwy sposób dowolną ilość razy. Wymiana dekoracji jest znacznie prostsza niż wymiana całego zestawu mebli. Jeśli jednak chcemy, by meble podkreślały wyraźnie dziewczęcy charakter pomieszczenia, możemy skusić się na białe meble z motywami kwiatów, zwierząt czy postaci z bajek.

Trwałe

Skrzynia na zabawki jest nieodzownym elementem wyposażenia pokoju dla dziewczynki
Skrzynia na zabawki jest nieodzownym elementem wyposażenia pokoju dla dziewczynki

Meble dla małej dziewczynki muszą być na tyle trwałe, by nie odznaczały się na nich ślady zabaw czy pierwsze próby rysunków. Powinny być odporne na ścieranie, zarysowania i uderzenia i takich mebli warto poszukać. Mogą to być zestawy z naturalnego drewna, jednak obecna technologia pozwala również na uzyskanie innych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Przykładem takiego materiału jest płyta MDF, która malowana kilkakrotnie specjalnymi farbami jest niezwykle trwała.

Bezpieczne

Mała dziewczynka powinna czuć się bezpiecznie w swoim pokoju. To tutaj spędza dużą ilość czasu bawiąc się, odpoczywając i śpiąc. Dlatego też warto zadbać o to, by meble, w jakie chcemy wyposażyć to pomieszczenie, były dla naszego dziecka bezpieczne. Zwróćmy uwagę na to, by kanty i krawędzie mebli były zaokrąglone. Jeśli na wyposażeniu wybranych mebli znajdują się szuflady, powinny one zawierać spowalniacze chroniące małe rączki. Zawiasy z funkcją cichego domykania zapobiegną niechcianym wypadkom. Wyższe meble powinny być wyposażone w paski zabezpieczające pozwalające na przytwierdzenie ich do ściany, dzięki czemu unikniemy ich przewróceniu się (na przykład podczas wdrapywania się szkraba na półkę).

Łóżko – najważniejszy mebel

Łóżko to najważniejszy mebel w pokoju dziecka. Służy przecież nie tylko do spania, ale także zabaw, czytania książek i odpoczynku. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, by było przede wszystkim wygodne. Nie bez znaczenia jest tu również aspekt estetyczny. Mała dziewczynka będzie doskonale czuła się na łóżku z baldachimem czy takim, które formą przypomina karetę lub królewskie łoże.

Szafa w zasięgu ręki

Szafa dla małej dziewczynki nie powinna być zbyt wysoka. Warto raczej wybrać taką, która ma dużo półek lub szuflad w dolnej partii, tak by dziecko mogło samo układać lub wybierać ubranka. Zamontowanie drążka na takiej wysokości, by dziewczynka mogła sama wieszać swoje sukienki sprawi, że będzie mogła uczyć się odkładania rzeczy na swoje miejsce i dbania o porządek.

Komoda – mebel do nauki porządku

Biała komódka do pokoju dziewczynki to dobry wybór
Biała komódka do pokoju dziewczynki to dobry wybór
Komoda to niezastąpiony mebel w pokoju dziecka. Znacznie łatwiej jest bowiem utrzymać porządek w szufladach niż na półkach. Świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w segregatory do szuflad, czyli specjalne przegródki ułatwiające utrzymanie porządku.

Regał może też być dekoracją

Regał w pokoju dziewczynki to zwykle miejsce przeznaczone na książki zabawki. Jeśli chcemy nadać mu dodatkowego efektu dekoracyjnego, można ułożyć grzbiety książek kolorami (doskonały sposób na naukę kolorów dla dziecka). Ponadto, warto położyć na nim zabawki, które współgrają kolorystycznie z całym wystrojem wnętrza.

Stolik i krzesełka do nauki i zabawy

Obecność dostosowanego wielkością stolika i krzesełek zaprasza do samodzielnej pracy: rysowania, układania, czy oglądania książeczek. Uczy też utrzymywania prawidłowej pozycji siedzącej.

Skrzynia na skarby dla małej dziewczynki

Skrzynie, pudełka i kosze to elementy wyposażenia, które pozwalają na szybkie i łatwe schowanie zabawek. Dzięki nim utrzymanie porządku jest łatwe nawet dla kilkuletniego szkraba.

Tak szukaliście naszych porad:

  • jakie meble dla dziewczynki 8 lat
  • meble dla dziewczynek

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

1 opinia
  1. Lenka 1 rok temu
    Odpowiedz

    Ja mam meble dla dziewczynek z Ikei prawie w całym pokoju i trzeba przyznać, że się sprawdzają, już od paru lat. Ale potem to już bym chciała zmienić i chyba właśnie na białe, tylko nie wiem, czy farba na nich nie odpryskuje? Może ktoś miał albo ma i może powiedzieć??

Meble dla dziewczynki opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.