Łóżka piętrowe dla dzieci


798 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na 4.8 / 5!

Zakup łóżka piętrowego to często nie tylko spełnienie marzeń dzieci, ale także… samych rodziców. Jego konstrukcja aż prosi się o wykorzystanie do zabaw i jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Zabiera też o wiele mniej miejsca niż łóżko tradycyjne. Czy to jednak możliwe, że łóżka piętrowe dla dzieci mają same atuty? Zachęcamy, by przekonać się przed zakupem, jakie wady, a jakie zalety mają meble z naszych dziecięcych marzeń.

Łóżka piętrowe dla dzieci – przegląd modeli

Łóżka piętrowe dla dzieci najczęściej wykonane są z drewna lub metalu, choć bardziej zabudowane modele mogą zawierać również elementy z płyty wiórowej, płyty MDF czy sklejki. Wśród łóżek piętrowych znaleźć można bardzo dużo modeli, od najprostszych do wielofunkcyjnych „kombajnów”, a oto kilka wybranych przykładów:

Łóżko piętrowe może być doskonałą podstawą do zabawy
Łóżko piętrowe może być doskonałą podstawą do zabawy

 • Standardowe piętrowe łóżko: dwa poziomy połączone drabinką ustawioną poziomo lub po skosie,
 • Dolna część z możliwością składania (kanapa) i górna część tradycyjna,
 • Dolna część z umieszczoną pod spodem dodatkową szufladą z wysuwanym materacem,
 • Łóżko piętrowe z zabudowanymi bokami, w których znajdują się szuflady lub szafa,
 • Łóżko piętrowe pojedyncze typu loft, z możliwością zamontowania blatu pod spodem (lub wstawienia biurka czy kanapy),
 • Łóżko piętrowe wielofunkcyjne, z materacem u góry, wbudowanym w dolnej części biurkiem i półkami oraz szufladami ukrytymi w schodkach na górę,
 • Łóżko piętrowe potrójne.

Plus: więcej miejsca

Na zakup łóżek piętrowych decydują się często osoby, które nie dysponują dużym pomieszczeniem do spania. Dzięki temu zyskują dużo miejsca w pokoju, które można przeznaczyć na przykład na postawienie biurka, kanapy, czy po prostu na zabawę dla dzieci. Łóżko piętrowe może też służyć naszym gościom, zwłaszcza jeśli jest schowane w … sofie:

Plus: efektowna aranżacja

Łóżka piętrowe dla dzieci to meble, które nieczęsto się spotyka w polskich domach, dlatego często wzbudzają zachwyt u gości (i błysk w oczach innych dzieci). Ponadto, możliwości dekoracji takich łóżek są znacznie większe niż łóżek pojedynczych. Można na przykład na nich zawiesić pompony, przymocować zasłonkę czy rodzaj namiotu.

Plus: twórcza zabawa

Zarówno rama łóżka, jak i ustawienie materacy stanowią zaproszenie do zabawy. Przesyłanie wiadomości po sznurku, budowanie fortecy czy piętrowego „domku” to tylko nieliczne z wielu możliwości wykorzystania piętrowego łóżka do rozwoju wyobraźni.

Plus: rozwiązanie problemu ze światłem

Piętrowe łóżko pozwala na oddzielne aktywności dzieci, bez konieczności dostosowywania się do drugiej osoby. Podczas gdy jedno dziecko czyta książkę przy włączonej lampce, drugie może spać i nie będzie mu przeszkadzać światło.

Minus: bezpieczeństwo

Choć łóżka piętrowe dla dzieci muszą spełniać wymagane prawem normy bezpieczeństwa, wyobraźnia rodziców działa nieubłaganie. Wprowadzenie dzieciom zasad używania łóżka piętrowego i ich egzekwowanie nie zawsze są w stanie zmniejszyć obawy rodzica o bezpieczeństwo dzieci.

Minus: kłótnie

Choć można znaleźć się w gronie szczęśliwców, których dzieci zgadzają się co do tego, kto będzie spał na górze, a kto na dole, istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie co do tego zgody.

Minus: ścielenie łóżka

Ścielenie górnego łóżka może być wyzwaniem dla dziecka, zwłaszcza jeśli ma dopiero kilka lat. Podobnie zmiana pościeli nie należy do łatwych i z pewnością wymaga więcej wysiłku niż w przypadku pojedynczych łóżek.

Łóżko piętrowe potrójne
Łóżko piętrowe potrójne

Minus: bezpieczeństwo małych gości

Dzieci będące w posiadaniu łóżek piętrowych szybko uczą się bezpiecznego korzystania z nich. Jeśli jednak w domu zawitają mali goście, na przykład w wieku 2 – 3 lat, trzeba liczyć się z tym, że przez cały czas będą potrzebować bacznej obserwacji. Schodki czy drabinka będą dla nich stanowiły ogromną atrakcję i wyzwanie.

Minus: zasady

Zakup i wstawienie do pokoju dziecięcego łóżek piętrowych wiąże się nierozerwalnie z ustanowieniem zasad bezpieczeństwa. Ich egzekwowanie wymaga pewnego wysiłku ze strony obojga rodziców.

Producenci i ceny łóżek piętrowych dla dzieci

Łóżka piętrowe dla dzieci produkują: Meblik, Piętrus, Haya, Laris, Halmar, Hoppekids czy Buddy. Cena łóżek zależy głównie od dodatkowego wyposażenia oraz ilości miejsc do spania i waha się w granicach 600 – 2700 złotych.

Jakie łóżko piętrowe wybrać i kupić?

Wybór łóżka piętrowego nie może obejść się bez sprawdzenia przynajmniej kilku modeli w sklepach i obejrzeniu propozycji w Internecie. Warto też sprawdzić, jakie są opinie użytkowników takich łóżek. Njalepsze łóżko piętrowe na pewno musi być bardzo stabilne i solidne, aby było bezpieczne i aby przetrwało dziecięce zabawy.

Tak szukaliście naszych porad:

 • jaki udźwig mają lozka pietrowe
 • lozko pietrowe jakiej firmy
 • lozko pietrowe nowe modele
 • łóżka piętrowe z wygodną drabinką

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

7 komentarzy
 1. Iga 1 rok temu
  Odpowiedz

  My z mężem kupiliśmy dla naszych chłopaków świetne piętrowe łóżko na allegro w całkiem przystępnej cenie. No ale… oczywiście była wojna kto śpi na górze. W końcu doszliśmy do konsensusu i zadecydowaliśmy, że będą tygodniowe zmiany :-) Jeden tydzień jeden, drugi tydzień drugi i gra gitara. Wszyscy zadowoleni.

 2. mymindshelter 1 rok temu
  Odpowiedz

  Mamy w domu łóżko piętrowe kupione w Ikea (to z metalowym stelażem), z tym że zamiast dolnego posłania jest wolna przestrzeń, którą łatwo zagospodarować. Nasz synek ma tam swoją szkolna stację, czyli biurko, krzesło i komputer. W pokojach wielkości przedziału pociągowego, jest to dobrym rozwiązaniem, bo zaoszczędza przestrzeń.

 3. mamamija 1 rok temu
  Odpowiedz

  Łóżka piętrowe dla dzieci dla nas były fajne na początku (też mamy takie z Ikei), ale niestety żeby wygodnie usiąść albo się położyć na chwilę, to już ciężko :P

 4. Domi 1 rok temu
  Odpowiedz

  My kupiliśmy łózko piętrowe z burkiem, dzięki czemu zaoszczędziliśmy bardzo dużo miejsca w pokoju synka. Najlepsze rozwiązanie, gdy się ma maleńki pokoik do zagospodarowania.

 5. Alina 1 rok temu
  Odpowiedz

  My też mamy takie z biurkiem i naprawdę to był bardzo dobry pomysł!

 6. Zofa 1 rok temu
  Odpowiedz

  Kupiłam dzieciom łóżko piętrowe w Ikea i jestem bardzo zadowolona, a dzieci jeszcze bardziej:-)

 7. minaj 4 miesiące temu
  Odpowiedz

  Widziałam kiedyś w sklepie taki cały zestaw – łóżko ze schodami, pod schodami szafa, poza tym biurko i chyba coś tam jeszcze. Wydaje się to świetny pomysł, zwłaszcza jak jest mało miejsca, tylko nie wiem, czy to z kolei nie za bardzo wszystko w jednym upchnięte – w myśl zasady, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ale może się mylę?

Łóżka piętrowe dla dzieci opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.