Łóżka młodzieżowe


2335 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na 4.4 / 5!

Łóżka młodzieżowe nie różnią się wielkością od łóżek dla dorosłych. Aby nadać pokojowi nastolatka lub nastolatki młodzieżowego charakteru, wybieramy więc najczęściej łóżka, które wyróżniają się nowoczesną formą, kolorem lub ozdobami. Jakie rodzaje łóżek młodzieżowych możemy spotkać obecnie w sklepach? Jaki wybrać model, aby sprostać zarówno wymaganiom nastolatka, jak i naszym, rodziców? W niniejszym artykule próbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Materiały

Łóżka dla młodzieży produkowane są zwykle z drewna, metalu, sklejki, płyty laminowanej lub płyty MDF. Łóżka z drewna mają zwykle prostą, tradycyjną ramę, która ni jest trwała i na tyle uniwersalna, że może posłużyć nie tylko nastolatkowi czy nastolatce, ale także w przyszłości dorosłej osobie. Metalowe łóżka, choć sprawiają wrażenie ciężkich, w rzeczywistości najczęściej są lżejsze od łóżek drewnianych. Na uwagę zasługują też meble wykonane z płyt. Materiał ten daje ogromne możliwości dekoracji, na przykład rzeźbień czy ozdobnych wyżłobień. Z kolei sklejka jest na tyle elastyczna, że wykorzystuje się ją do produkcji łóżek o fantazyjnych, nowoczesnych kształtach.

Tapczany młodzieżowe

Łóżko młodzieżowe
Łóżko młodzieżowe

Choć wymagają nieco samodyscypliny od użytkownika (poranne i wieczorne składanie i rozkładanie łóżka), wciąż cieszą się dużą popularnością. To mebel wielofunkcyjny, który może służyć zarówno do spania, jak i siedzenia, zapewniając dużą oszczędność miejsca. Kupując rozkładany tapczan młodzieżowy warto zwrócić uwagę na to, by po rozłożeniu był równy i wygodny do spania – wymaga tego kształtujący się kręgosłup nastolatka.

Łóżko z pojemnikiem na pościel

To nieco inna (i dla wielu bardziej wygodna) wersja rozkładanego tapczanu. Pojemnik znajdujący się pod materacem pozwala na szybkie schowanie pościeli, dzięki czemu łóżko takie również może pełnić funkcję kanapy. Łóżko takie, dzięki materacowi, bardziej nadaje się do spania niż kanapa.

Piętrowe łóżko młodzieżowe

Łóżka piętrowe są bardzo atrakcyjne wizualnie i pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w pokoju. Do wyboru mamy przy tym łóżka pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne. Meble takie pozwalają na wykorzystanie przestrzeni pod miejscem do spania na przykład na biurko i fotel, kącik do czytania czy przyjmowania gości (zmieści się pod nim z pewnością sofa). Na polskim rynku można znaleźć także łóżka piętrowe wielofunkcyjne, „kombajny”, które wyposażone są we wbudowane szafy, biurko, szafki czy szuflady.

Dwuosobowe łóżko młodzieżowe

Łóżko młodzieżowe dwuosobowe może oznaczać zarówno szerokie łóżko, na którym zmieszczą się dwie osoby, jak również łóżko z wysuwaną dolną „szufladą”, która zawiera miejsce do spania z materacem. Taki mebel spełni swe zadanie w przypadku dwójki rodzeństwa, pozwalając przy tym na zaoszczędzenie miejsca.

Łóżka młodzieżowe w kompletach

Łóżka dla młodzieży można również nabyć w kompletach. Mogą to być na przykład jedynie stoliki nocne czy biurko. Jeśli jednak chcemy zaaranżować pokój nastolatka w jednym stylu, warto skusić się na zakupienie całego kompletu mebli. W zestawie znajdują się zwykle szafa, biurko, komoda, skrzynia, a także regał na książki czy toaletka. Ciekawym rozwiązaniem są także łóżka wielofunkcyjne, które dzięki nowoczesnym technologiom pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca, a przy tym są niezwykle efektowne. Oto przykładowy model takiego łóżka:

Dekoracje i motywy

Na szczególną uwagę zasługują łóżka młodzieżowe z oryginalnymi dekoracjami, które mają podkreślić młodzieżowy styl pomieszczenia, ale także charakter czy zainteresowania jego mieszkańca (lub mieszkańców w przypadku rodzeństwa). Dekoracje łóżek mogą być uniwersalne, takie które mogą spodobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczętom,. Są też jednak i takie, które wykonane są z myślą szczególnie o chłopcach lub szczególnie o dziewczętach. Do wyboru mamy bowiem zarówno łóżka z barwami drużyn piłkarskich, jak i motywami samochodów, instrumentów muzycznych, tancerek, kwiatów czy zwierząt.

Producenci i ceny łóżek młodzieżowych

Łóżko młodzieżowe podwójne
Łóżko młodzieżowe podwójne

Wśród popularnych producentów łóżek młodzieżowych znajdują się: Meblik, Śnimisie, Klupś, Grupa Lak System, Visby, Forte i Marcus. W ofercie firm zajmujących się produkcją niemal wszystkich rodzajów mebli, takich jak Black Red White czy IKEA, również znajdziemy łóżka młodzieżowe. Ceny takich łóżek wahają się w granicach od 500 do 2500 złotych.

Tak szukaliście naszych porad:

 • jakie szerokie lozko na dwie osoby
 • lozka mlodziezowe
 • użek dla nastolatek ceny
 • łóżka młodzieżowe

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

4 komentarze
 1. tamara 11 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Przez prawie 10 lat mieliśmy łóżka piętrowe dla dziewczynek, ale nie mogę się doczekać zmiany. Razem z dziećmi doszliśmy do wniosku, że piętrowe są fajne na jakiś czas i są największą atrakcją dla tych, którzy na nich nie muszą spać:P Teraz na pewno kupimy bardziej tradycyjne łóżka, chyba z pojemnikiem na pościel. Choć nie wiem, jak to będzie z tym porannym ścieleniem…

 2. Likke 9 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Widziałam w Agata Meble takie łóżka z szufladą i półkami z boku. Ciekawe, czy się dobrze sprawdzają, bo wyglądają fajnie…

 3. Dorota 9 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Ja stawiam na rozkładane łóżka. Takie z pościelą na wierzchu, choćby nie wiem jak ładnie pościelone, to zawsze wyglądają dla mnie bałaganiarsko :P

 4. lakszmi 4 miesiące temu
  Odpowiedz

  Szukam podwójnego łóżka młodzieżowego dla dziewczyn (14,16 lat), takie, co się rozkłada i są dwa – ma ktoś może? Bo nie wiem, czy to się sprawdza, ale wygląda bardzo praktycznie…

Łóżka młodzieżowe opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.