Podgrzewacze do butelek


596 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na 4.4 / 5!

Większość podgrzewaczy do butelek posiada funkcję utrzymywania temperatury
Większość podgrzewaczy do butelek posiada funkcję utrzymywania temperatury
Podgrzewacze do butelek to urządzenia, które w najbardziej bezpieczny i wygodny sposób podgrzewają i utrzymują temperaturę napojów i pokarmów w formie papek dla dzieci. Używanie do tego celu kuchenki mikrofalowej jest ze wszech miar niekorzystne: nie tylko grozi powstaniem w napoju czy pokarmie „gorących punktów”, ale także może zniszczyć cenne składniki naturalne, enzymy i przeciwciała w mleku matki. Z kolei podgrzewanie w gorącej wodzie jest mało komfortowe, a pokarm również podgrzewany jest nierównomiernie. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami, jakie dają podgrzewacze do butelek.

Jak działają podgrzewacze do butelek?

W podgrzewaczach do podnoszenia temperatury napojów i pokarmów stosuje się wodę lub parę wodną. Każda z metod ma zarówno wady, jak i zalety. Czym różnią się te dwa sposoby podgrzewania?

 • Butelki w kąpieli wodnej podgrzewają się wolniej i nie są poddawane działaniu wysokiej temperatury, jaka jest potrzebna do wytworzenia pary. Ciepła woda krąży wokół butelki, powodując podgrzanie znajdującego się w niej pokarmu lub napoju. Dzięki takiej metodzie podgrzewania zachowuje się maksymalną ilość składników odżywczych i przeciwciał w pokarmie matki.
 • Kąpiel parowa powstaje następująco: woda podgrzewana w specjalnym pojemniku wytwarza parę, która podgrzewa butelkę wraz z zawartością. Takie podgrzewanie trwa krócej od podgrzewania wodą, jednak zarówno woda, jak i para muszą mieć wysoką temperaturę, która może niszczyć cenne składniki z mleka matki. Ponadto, po podgrzaniu zwykle trzeba odstawić butelkę, by ją ostudzić, żeby można było wziąć ją do ręki.

Podgrzewacze do butelek – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa podgrzewacza Producent Cena podgrzewacza
1BabyOno 218BabyOnoAktualna Cena
2Philips SCF355PhilipsAktualna Cena
3Tommee Tippee Podgrzewacz 221445Tommee TippeeAktualna Cena
4NUK Thermo Rapid 256.237NUKAktualna Cena
5Chicco Chicco podgrzewacz + butelka 150ml 368282ChiccoAktualna Cena
6Philips Avent Premium Scf355/00PhilipsAktualna Cena
7Chicco Step Up Family Travel 60081ChiccoAktualna Cena
8BabyOno 193BabyOnoAktualna Cena
9NUK Thermo Ultra RapidNUKAktualna Cena
10Chicco DigitalChiccoAktualna Cena

Pełna lista podgrzewaczy do butelek… ->

Rodzaje podgrzewaczy

Podgrzewacze do butelek przydają się zarówno w domu, jak i w podróży, dlatego ich producenci zadbali również o to, by można było ich używać wszędzie tam, gdzie akurat się znajdujemy. Możemy więc na rynku znaleźć następujące urządzenia:

 • Domowe, których podstawową funkcją jest podgrzewanie napojów i pokarmów przy użyciu pary wodnej. Niektóre z modeli mają również funkcję sterylizacji butelek.
 • Domowo – samochodowe, które używa się w domu, ale dzięki przejściówce do gniazdka zapalniczki można z nich również korzystać w samochodzie.
 • Samochodowe, które można podłączyć do zapalniczki samochodowej lub też samonagrzewające się, działające dzięki procesowi krystalizacji żelu.
Domowe podgrzewacze do butelek Aktualna cena
Domowo-samochodowe podgrzewacze do butelek Aktualna cena
Samochodowe podgrzewacze do butelek Aktualna cena

Dodatkowe funkcje

Jak w przypadku większości urządzeń, tak również wśród podgrzewaczy do butelek, istnieją modele zawierające

Podgrzewacze do butelek mogą mieć wiele funkcji ułatwiających pracę
Podgrzewacze do butelek mogą mieć wiele funkcji ułatwiających pracę
dodatkowe funkcje ułatwiające ich użytkowanie. Należą do nich:

 • Inteligentne podgrzewanie , pozwalające na dostosowaniu czasu podgrzewania do rodzaju napoju lub pokarmu i jego temperatury początkowej,
 • Utrzymywanie stałej temperatury – funkcję tę ma już większość tego typu urządzeń,
 • Automatyczny wyłącznik, który uruchamia się po podgrzaniu do określonej temperatury,
 • Sterylizacja, niezwykle przydatna funkcja, dzięki której można odkazić nie tylko butelki ale również inne akcesoria dziecięce,
 • Blender, dzięki któremu w szybki sposób uzyskujemy papkę z pokarmu,
 • Gotowanie na parze – doskonała opcja dla osób pragnących za pomocą jednego urządzenia przygotować cały posiłek dla dziecka.

Osobom, które unikają przeładowania swojej kuchni w niezbędne akcesoria i urządzenia, spodoba się z pewnością możliwość zakupienia urządzeń wielofunkcyjnych, łączących w sobie większość powyższych funkcji. Na przykład w jednym z nich znajdziemy jednocześnie funkcje gotowania na parze, miksowania, podgrzewania i sterylizacji. Choć zakup takiego urządzenia może nadszarpnąć budżet, jest to z pewnością opcja godna rozważenia – za pomocą jednego sprzętu można przygotować i podgrzać posiłek, a dodatkowo wysterylizować użyte do niego naczynia.

Producenci i ceny podgrzewaczy do butelek

Podgrzewacze do butelek znaleźć można znaleźć między innymi w ofertach następujących producentów: BabyOno, Beaba, Lovi, Chicco, Novamed, NUK, Philips, Tommee Tippee. Ceny tego typu urządzeń wahają się w granicach 50 – 350 złotych, a ich wysokość zależy głównie od dodatkowych funkcji, w jakie są wyposażone.

Podgrzewacz do butelek Chicco Digital
Podgrzewacz do butelek Chicco Digital

Podgrzewacze do butelek

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

 • podgrzewacz do butelek
 • jaki podgrzewacz do butelek moze pracowac w nocy
 • jaki podgrzewacz do mleka
 • podgrzeacze czasowe do butelek
 • podgrzewacz do butelek podróżny
 • podgrzewacz domowy z funkcja steryliZacij opinie

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

Podgrzewacze do butelek opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.