Niania elektroniczna z kamerą


653 rodziców wybrało dzięki nam elektroniczną nianię do pokoju dziecka oceniając nasze rady na 4.3 / 5!

Niania elektroniczna z kamerą pozwala na stałą obserwację tego, co dzieje się wokół dziecka
Niania elektroniczna z kamerą pozwala na stałą obserwację tego, co dzieje się wokół dziecka
Nianie elektroniczne od wielu lat wspomagają opiekę rodziców nad małymi dziećmi. Dzięki nim mogą oni nie tylko spokojniej spać, ale również swobodniej wykonywać inne obowiązki czy odpocząć. Obecnie dostępne są na rynku także nianie elektroniczne z kamerą. Czy jest to duże udogodnienie? Czy to konieczne? I, przede wszystkim, komu przyda się takie urządzenie, a kto bez problemu sobie bez niego poradzi? Oto próba odpowiedzi na powyższe pytania.

Jak działa niania elektroniczna z kamerą?

Elektroniczna niania z kamerą zawiera przede wszystkim funkcje samej niani. Tak więc składa się z nadajnika (stacja dziecka) i odbiornika (stacja rodzica). Dźwięki ze stacji dziecka przekazywane są do stacji rodzica z odległości wielu metrów, dzięki czemu opiekun może przebywać w innym pomieszczeniu, na tarasie czy w ogrodzie, mając pod kontrolą to, co się dzieje z maleństwem. Niania z kamerą, jak sama nazwa wskazuje, posiada dodatkowo możliwość przekazywania obrazu, tak więc nie tylko słyszymy, co się dzieje w pokoju, w którym przebywa dziecko, ale również możemy je zobaczyć w czasie rzeczywistym. Nawet jeśli śpi, być może się odkryło lub opiera główkę o szczebelki łóżeczka – w takich sytuacjach kamera bywa niezastąpiona. Zasady działania niani z kamerą bywają różne, zależnie od producenta. Niektóre modele działają tam, gdzie istnieje dostęp do WiFi, ale też same w sobie działają jak modem. Inne z kolei nie wymagają dostępu do Internetu. Obraz możemy zobaczyć na ekranie stacji rodzica, ale również w telewizorze, na laptopie, iPhonie, iPodzie Touch, iPadzie czy telefonie komórkowym.

Elektroniczne nianie – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa niani Producent Cena niani
1Philips SCD501/00PhilipsAktualna Cena
2Motorola MBP8MotorolaAktualna Cena
3Nuk Eco Control Plus Dect 267NukAktualna Cena
4Philips SCD506PhilipsAktualna Cena
5Philips SCD 560/00PhilipsAktualna Cena
6Motorola MBP16MotorolaAktualna Cena
7BabyOno BO-198BabyOnoAktualna Cena
8Philips SCD 570/00PhilipsAktualna Cena
9Motorola MBP11 z akcesoriami MOTOROLAMBP11MotorolaAktualna Cena
10Switel BCC58SwitelAktualna Cena

Pełna lista niań elektronicznych… ->

Jakie specjalne funkcje może mieć elektroniczna niania z kamerą?

Oprócz podstawowych funkcji przekazywania dźwięku i obrazu, nianie elektroniczne z kamerą mogą mieć specjalne funkcje, znacznie ułatwiające opiekę nad małym dzieckiem. Większość kamer w takich urządzeniach działa również w paśmie podczerwieni, a więc nawet jeśli w pokoju, w którym śpi dziecko, jest ciemno, będziemy w stanie je zobaczyć. Niektóre kamery przystosowane są do montażu na ścianie. Dzięki temu zyskujemy szersze pole widzenia na ekranie. Istnieją również nianie elektroniczne, których kamerę można obracać w czterech kierunkach (prawo – lewo – góra – dół), co pozwala na uzyskanie pełnego obrazu otoczenia dziecka. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się również możliwość dokupienia większej ilości kamer. Dzięki temu możemy obserwować większą ilość punktów w pokoju, wystarczy przełączyć odpowiedni kanał.

Na jakie dodatkowe udogodnienia można liczyć w tym urządzeniu?

Elektroniczne nianie z kamerą mogą mieć również wiele dodatkowych funkcji. Wśród nich znajdują się funkcje podawania wartości temperatury i wilgotności powierza, ostrzeżenie przed utratą zasięgu, ostrzeżenie przed niskim poziomem baterii, lampka nocna czy dwukierunkowa komunikacja. Dodatkowo, w niektórych modelach zainstalowane są polifoniczne kołysanki.

Zobacz elektroniczne nianie znanych producentów:

Elektroniczne nianie Philips Aktualna cena
Elektroniczne nianie Motorola Aktualna cena
Elektroniczne nianie BabyOno Aktualna cena

Komu przyda się elektroniczna niania z kamerą?

Zalety elektronicznej niani z kamerą z pewnością docenią rodzice wcześniaków lub niemowląt z problemami zdrowotnymi. Stała obserwacja dziecka nie tylko pozwoli w takim wypadku na lepszą opiekę i szybszą reakcję w razie potrzeby, ale również sprawi, że sami opiekunowie będą spokojniejsi o zdrowie i bezpieczeństwo swojego maluszka. Takie urządzenie doskonale również sprawdzi się w przypadku, gdy mamy duży dom, ogród lub taras. Bez problemu będzie można bowiem przebywać w dowolnym miejscu naszej posesji, mając na oku to, co dzieje się z dzieckiem. Osoby pracujące w domu również docenią komfort, jaki daje niania elektroniczna z kamerą. Dzięki niej można zająć się pracą i jednocześnie mieć pod kontrolą nasze maleństwo i jego otoczenie.

Plusy i minusy posiadania niani elektronicznej z kamerą

Osoby pracujące w domu z pewnością docenią komfort, jaki daje niania elektroniczna z kamerą
Osoby pracujące w domu z pewnością docenią komfort, jaki daje niania elektroniczna z kamerą

Niezaprzeczalną zaletą niani elektronicznej z kamerą jest fakt, iż daje nam ona więcej spokoju i komfortu. Nawet jeśli nie zadziała dźwięk, zawsze możemy spojrzeć na maleństwo i ocenić, czy wszystko jest w porządku. Dodatkowo , jeśli dziecko jest chore, taka obserwacja z pewnością przyspieszy naszą reakcję w razie, gdyby jego stan się pogorszył. Czy urządzenie takie ma minusy? Wydaje się, że jedyną jego wadą jest to, że młodym rodzicom trudno będzie się oderwać od patrzenia na ekran…

Producenci i ceny niań elektronicznych z kamerą

Wśród producentów niań elektronicznych z kamerą można wymienić takie firmy jak EyeOn Baby, Amaryllo, Luvion Easy, Switel, Anglecare, Babymoov czy D – Link. Warto zwrócić uwagę, że również wytwórcy telefonów komórkowych mają w swojej ofercie takie urządzenia (Motorola, Samsung). Ceny niań z kamerą wahają się od 350 zł do około 800 zł, jednak można spotkać i modele w cenie przekraczającej 1000 zł. Ciekawą opcję proponuje firma Miniland, która ma w swojej ofercie kamery kompatybilne z nianiami elektronicznymi tej samej firmy. Koszt samej takiej kamery to jednak około 400 zł.

Niania elektroniczna Nuk Eco Control Plus Dect 267
Niania elektroniczna Nuk Eco Control Plus Dect 267

Elektroniczne nianie z kamerą

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

 • monitor kamera niania elektroniczna cena
 • jaka niania z kamera
 • nuk easy control 200 opinie
 • niania z kamera na 2 pokoje
 • niania z kamera cena
 • niania elektroniczna ranking 2016
 • niania elektroniczna opinie 2017
 • elektroniczna niania opinie
 • luvion easy opinie
 • kamerki dla niemowląt cena

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

3 komentarze
 1. ULa 1 rok temu
  Odpowiedz

  Ja dostałam taką nianię elektroniczną Avent od siostry i wiecie, ze jest to super gadżet. Naprawdę spisuje się świetnie.

 2. Wiola 11 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Ja wraz z mężem zdecydowałam się na nianię elektroniczną od Zerkam, taką jak tu: zerkam.pl/elektroniczna-niania-z-kamera.html To chyba najlepsze tego typu urządzenie jakie znaleźliśmy, bo oprócz kolorowego obrazu umożliwia wykrywanie ruchu czy płaczu, a wszystko można przechowywać na chmurze, co w tych czasach jest bardzo wygodne ;-)

 3. elle 10 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Zastanawiamy się, czy kupić nianię z kamerą i monitorem oddechu. Niby problemy z oddechem rzadko się zdarzają u zdrowych niemowląt, ale jakoś statystyki nie przemawiają do mnie i wystarczy mi sama możliwość, żebym nie mogła spokojnie spać… Czy ktoś jeszcze tak ma? :P

Niania elektroniczna z kamerą opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.