Jak urządzić pokój dla chłopca?


509 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na 4.4 / 5!

Gdy lekarz oświadcza, że urodzi nam się chłopiec, możemy zacząć aranżować jego pokoik z taką myślą, że od pierwszych miesięcy będzie miał wokół siebie przedmioty, które z pewnością go zainteresują. Może to być łóżeczko w kształcie samochodu albo skrzynka na skarby w formie statku. Prawdopodobnie umieścicie w jego pokoju sprzęty, które sami chcieliście mieć, gdy byliście mali. W każdym razie, pokoik waszego chłopca będzie odzwierciedleniem waszego gustu. Kiedy dziecko się urodzi, będziecie w tym pomieszczeniu spędzać dużo czasu, dlatego warto zadbać o to, by było wygodne i po prostu piękne. Jaki powinien być pokój dla chłopca?

Łóżeczko dziecięce

Pufy to wygodne, praktyczne i bardzo dekoracyjne meble do pokoju dziecięcego
Pufy to wygodne, praktyczne i bardzo dekoracyjne meble do pokoju dziecięcego
Łóżeczko to najważniejsza inwestycja w pokoju dla dziecka. Może się wydawać, że to rzecz przejściowa i nie jest warta dużych nakładów finansowych, jednak większość dzieci śpi w swoim łóżeczku nawet do 3 – 4 roku życia. Ponadto, jeśli planujesz mieć więcej dzieci, taki mebel może posłużyć jeszcze wiele lat. Jak wybrać najlepsze łóżeczko?

  • Warto zwrócić uwagę, czy wybrany mebel spełnia standardy wymagane w naszym kraju, a szczególnie, czy posiada znak CE oznaczający zgodność z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.
  • Istnieją łóżeczka, które „rosną” razem z dzieckiem i można je rozbudowywać tak, by służyły kilkulatkowi, a następnie nastolatkowi. Jednak, gdy na świecie w krótkim czasie pojawi się kolejny mały członek rodziny, taki zakup może być nietrafiony.
  • Jeśli wiemy, że urodzi się nam chłopiec i chcemy podkreślić ten fakt także w aranżacji pokoju dziecięcego, być może warto zakupić łóżeczko, które będzie kształtem przypominać samochód lub lokomotywę. Jeśli jednak planujemy większą ilość dzieci, być może rozsądniej będzie zakupić łóżeczko w neutralnych kształtach i kolorach.

Pościel w pokoju dla chłopca

Mogłoby się wydawać, że pościel nie jest ważnym elementem wystroju wnętrza. A jednak trzeba pamiętać, że łóżeczko i znajdująca się w nim pościel to centralne miejsce w pokoju dla niemowlaka. Ponadto, o ile samo łóżeczko stanowi większą inwestycję i wymaga dłuższego zastanowienia się, kupując pościel można dać upust swojej fantazji: pościel z postaciami z bajek, filmów i kreskówek, w samochody, statki, a także zwierzęta doskonale będzie współgrać z chłopięcym wystrojem wnętrza. Warto, aby pasowała również do niego pod względem kolorystycznym, gdyż w ten sposób tworzy się miła dla oka całość. Jeśli planujemy wystrój retro, doskonale sprawdzi się ozdobny baldachim.

Miejsce do przechowywania zabawek

Choć w pierwszym etapie życia pokój dziecięcy będzie miejscem, gdzie chłopiec głównie śpi lub je, warto już od początku pomyśleć o tym, że będzie to również miejsce do zabawy. Dlatego też ważnym elementem wyposażenia pokoju dla dziecka są wszelkiego rodzaju meble i pojemniki służące przechowywaniu zabawek. Półki na samochodziki czy maskotki mogą stanowić same w sobie estetyczną dekorację, jeśli ich kolor będzie dobrym tłem. Pojemniki w formie skrzynek lub pudełek nie tylko pomieszczą klocki czy inne drobniejsze zabawki, ale także ułatwią dziecku samodzielne sprzątanie.

Kolory w pokoju dla chłopca

Naklejki na ścianę to doskonały sposób na dekorację pokoju dla chłopca
Naklejki na ścianę to doskonały sposób na dekorację pokoju dla chłopca
Choć rzadko trzymamy się sztywnego podziału na „dziewczęce” kolory i „chłopięce”, to jednak wolimy, aby kolory w pokojach dziecięcych odzwierciedlały w pewien sposób płeć naszego dziecka. Najbardziej uniwersalnym kolorem do pokoju dziecięcego jest biały, który rozjaśnia pomieszczenie, a ponadto dobrze współgra z wszelkimi innymi kolorami. Osoby ceniące stonowane barwy w pomieszczeniach, mogą wybrać jako dodatek do białego beżowy lub szary. Z kolei miłośnikom bardziej wyrazistych kolorów spodoba się połączenie granatu i czerwieni lub zieleni i czerwieni. Bardziej tradycyjny wystrój przewiduje kolor niebieski, który pięknie będzie się komponował na przykład z granatowymi dodatkami.

Dekoracje w pokoju dla chłopca

Dekoracje to jeden z ważniejszych, ale także najprzyjemniejszych elementów w aranżacji pokoju dla chłopca.

  • Dywan w pokoju chłopięcym może służyć w niedługiej przyszłości do wyścigów samochodowych, dlatego dobrze, aby był na nim wzór ulic.
  • Tapeta może być gładka, chyba że mamy bardzo proste meble i mało ozdób.
  • Doskonałą dekorację do pokoju chłopięcego będą stanowiły naklejki na ścianę, wśród których można znaleźć tak ulubione przez chłopców motywy jak ciężarówki czy samochody wyścigowe.
  • Zasłonki, jeśli nie ma w oknach żaluzji, powinny być dość grube, tak by nie przepuszczać dużo światła – ułatwi to dziecku zasypianie w ciągu dnia. Tu również istnieje duże pole do popisu, jeśli chodzi o „chłopięce” wzory.

Tak szukaliście naszych porad:

  • piekne akcesoria do pokoju dla chlopca
  • pokoj dla chlopca 2017
  • stylizacje pokoju chłopięcego

Zobacz jak wybrać inne akcesoria dla dzieci w 2018:

Jak urządzić pokój dla chłopca? opinie i cena na 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.