Wózek głęboki

Już 4545 rodziców uznało ten artykuł za wartościowy i oceniło go na 4.7 / 5!

Wózek głęboki Coletto FLORINO CLASSIC 2w1 02 CARBON
Wózek głęboki Coletto FLORINO CLASSIC 2w1 02 CARBON
Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór głębokich wózków, dzięki czemu można z pewnością znaleźć taki, który spełni nasze oczekiwania. Z drugiej jednak strony, ogromna ilość dostępnych produktów może nieco przytłaczać i utrudniać podjęcie decyzji o kupnie tego najlepszego. Szukając odpowiedzi na pytanie „jaki wózek głęboki wybrać?”, warto zastanowić się, jaki wózek będzie najbardziej funkcjonalny i praktyczny w naszym przypadku, czego potrzebujemy, a z czego bez problemu możemy zrezygnować. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania głębokiego wózka?

Wymiary wózka

Wymiary wózka dziecięcego są istotne dla wielu rodziców, zwłaszcza tych, którzy często podróżują, mają niewielkie mieszkanie, muszą wnosić wózek na 3 czy 4 piętro albo korzystają z windy. Rozłożony wózek powinien zmieścić się w drzwiach tramwaju, autobusu czy pociągu. Z kolei złożony wózek, który zajmuje mało miejsca, będzie doskonały dla osób podróżujących samochodem. Nie warto kupować pojazdu z dużą gondolą z myślą, że starczy na dłużej. Taki wózek będzie przydatny najwyżej przez 6 – 7 miesięcy, kiedy to dziecko nauczy się samo siedzieć. Wówczas, nawet jeśli mieści się bez problemu w głębokim wózku, trzeba będzie zmienić jego środek lokomocji na spacerówkę, w której będzie bardziej bezpieczne.

Wózki głębokie – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa wózka Producent Cena wózka
1El-Jot Giulietta głębokiEl-JotAktualna Cena
2Tutek GRANDER 2w1TutekAktualna Cena
3Tutek TAMBERO 2w1TutekAktualna Cena
4CONECO COMODO 2w1CONECOAktualna Cena
5Roan Marita głębokiRoanAktualna Cena
6Baby Active Shell głębokiBaby ActiveAktualna Cena
7Tutek Tirso 2w1TutekAktualna Cena
8Camarelo CARMELA 2w1CamareloAktualna Cena
9CONECO PRIMAVERA 2w1CONECOAktualna Cena
10Tutek TAMBERO 2w1 białyTutekAktualna Cena

Pełna lista wózków głębokich… ->

Waga wózka

Wózek głęboki zwykle służy dzieciom do około 6 miesiąca życia, kiedy uczą się już siadać
Wózek głęboki zwykle służy dzieciom do około 6 miesiąca życia, kiedy uczą się już siadać

Na wagę wózka powinni zwrócić uwagę rodzice, którzy często muszą go przenosić. Osoby mieszkające na wysokim piętrze w budynku bez windy z pewnością docenią lżejsze wózki. Choć cięższe pojazdy uważa się za bardziej stabilne, to jednak w takim przypadku warto pomyśleć o komforcie rodziców i ich kręgosłupie. Kilkakrotne znoszenie i wnoszenie ciężkiego wózka w ciągu dnia może bowiem odbić się bardzo niekorzystnie na jego stanie. Wózek o wadze do 15 kilogramów można samodzielnie wnieść do mieszkania nawet na 4 piętro, jednak wymaga to sporego wysiłku.

Koła

Koła to jeden z ważniejszych elementów wózka. Mają gwarantować nie tylko komfort naszemu dziecku, ale również zapewnić łatwość sterowania i prowadzenia po różnych nawierzchniach. Jeśli spacery z dzieckiem będą odbywały się na przykład po alejkach czy chodnikach, wystarczą mniejsze koła wykonane z pianki. Jeśli jednak wózek będzie często prowadzony po wyboistych drogach, warto wybrać większe koła z pompowanymi oponami. Są one cięższe, jednak zapewniają o wiele lepszą amortyzację, komfort prowadzenia i wygodę. Istnieje też możliwość kupienia wózków ze skrętnymi kołami, których używanie jednak nie każdemu może przypaść do gustu. Warto spróbować pojeździć takim wózkiem, najlepiej po nawierzchni, którą najczęściej będzie się spacerować, i ocenić, czy taka opcja jest dla nas wygodna.

Zobacz też wózki głębokie z podziałem na rodzaj kół:

Wózki głębokie bez skrętnych kół Aktualna cena
Wózki głębokie ze skrętnymi kołami Aktualna cena
Wózki głębokie czterokołowe Aktualna cena
Wózki głębokie trojkołowe Aktualna cena

Łatwość składania wózka

Każdy wózek da się łatwo złożyć i rozłożyć, kiedy ma się wolne obie ręce lub kiedy obok stoi ktoś do pomocy. Jednak najczęściej znajdujemy się w sytuacji, kiedy jedną ręką trzymamy dziecko, a drugą trzeba składać wózek. Dlatego też sprawą niezwykle ważną jest łatwość obsługi wózka. Już przy zakupie warto sprawdzić, czy pojazd jest prosty w obsłudze. Jeśli nawet przy obu wolnych rękach nastręczy nam trudności, warto poszukać innego pojazdu.

Stelaż

Stelaż stanowi podstawę wózka, do której przymocowuje się wszystkie pozostałe elementy. Istnieją dwa podstawowe rodzaje stelaży:

 • Stelaż krzyżakowy, przypominający kształtem literę X, spotykany zwykle w klasycznych, czterokołowych wózkach. Najczęstszym rodzajem zawieszenia w tego typu stelażach są paski, które zapewniają dobrą amortyzację i możliwość kołysania na wszystkie strony. Wózki głębokie ze stelażem krzyżakowym zajmują dość dużo miejsca, także po złożeniu.
 • Stelaż teleskopowy, w kształcie odwróconej litery Y, spotykany jest zwykle w wózkach trójkołowych. Tu najczęściej stosowane są amortyzatory sprężynowe, które ograniczają możliwość kołysania wózka. W przeciwieństwie do wózków ze stelażem krzyżakowym, zajmują one mało miejsca, zwłaszcza po złożeniu. Można je ustawić pionowo bez podpórki.
Wózki głębokie są często wielofunkcyjne
Wózki głębokie są często wielofunkcyjne

Gondola

Wybór wielkości gondoli będzie między innymi zależał od… pory roku, w której dziecko przyjdzie na świat. Jeśli urodzi się wiosną, można sobie pozwolić na kupno mniejszej gondoli. Jednak jeśli zawita do nas na przykład jesienią, to trzeba wziąć pod uwagę, że w gondoli będzie musiało się zmieścić dziecko ciepło ubrane, śpiworek, a czasem dodatkowy kocyk.

Budka

Budka w głębokim wózku powinna przede wszystkim chronić dziecko przed wiatrem i słońcem. Dobrym rozwiązaniem na upalne dni są budki z siatką wentylacyjną i daszkiem przeciwsłonecznym.

Dodatkowe funkcje głębokich wózków

Obecnie rodzice często wybierają głębokie wózki, które w komplecie mają spacerówkę i fotelik samochodowy. Wszystkie te 3 części można zamontować w jednym stelażu. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również praktyczne i oszczędzające czas. Opcja 3 w 1 pozwala na zaopatrzenie dziecka w 3 ważne akcesoria, które posłużą mu co najmniej przez rok.

Dodatkowe wyposażenie głębokich wózków

W zależności od modelu wózka, możemy liczyć na dodatkowe wyposażenie w postaci torby, śpiworka, folii przeciwdeszczowej, moskitiery, parasolki, a nawet przewijaka turystycznego czy kosza na zakupy. Choć oczywiście wszystkie te akcesoria można dokupić osobno, warto zwrócić uwagę na dodatki oferowane przez producentów, gdyż pomoże nam to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.

Producenci i ceny

Najpopularniejsi producenci głębokich wózków dziecięcych to Peg Perego, Mutsy, Inglesina, Retrowózki, Jedo, Navington, Amelis czy ABC Design. Ceny takich wózków, w zależności od wytwórcy, a także dodatkowych funkcji, jakie prezentuje dany model, kształtują się na poziomie od 400 do 2000 złotych.

Wózek głęboki Amelis Basic 2w1
Wózek głęboki Amelis Basic 2w1

Wózki głębokie dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

 • jaki wozek gleboki
 • wozek gleboki 2016
 • wozek gleboki 2017
 • wózek głęboki
 • wózek głęboki opinie
 • wózki espiro next
 • wozki gleboki 2017

3 komentarze

 1. My poprostu kupilismy wozek 2w1, to bardzo praktyczny zakup, mamy model Nano z Riko.

 2. Ja upolowałam na allegro świetny wózek dziecięcy Classic na kołach pompowanych. Rewelacja, nie mogłam lepiej trafić.

 3. Strasznie mi się podobają te wózki retro. Czy ktoś z Was może miał albo ma? Interesuje mnie, czy dobrze się je prowadzi,bo te kółka to tak nie wyglądają na dobrze amortyzujące:P Ale może to tylko wrażenie?

Dodaj komentarz

Navigate