Foteliki samochodowe 9 – 36 kg

Już 4289 rodziców wybrało z nami fotelik, oceniając nasz poradnik na 4.8 / 5!

Fotelik samochodowy dla dzieci Linkbaby KinderPlay 9-36 kg
Fotelik samochodowy dla dzieci Linkbaby KinderPlay 9-36 kg
Zamiana mniejszego fotelika na model dla dzieci o wadze 9 – 36 kg oznacza dokonanie zakupu, który ma służyć niekiedy 10 lat. Zanim udamy się do sklepu, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi takich fotelików: czego możemy oczekiwać, jak się je montuje i na co zwrócić uwagę. Decyzji o zakupie sprzętu, który ma zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo, nie podejmuje się pochopnie, dlatego zachęcamy do poświęcenia czasu na przeczytanie niniejszego artykułu. Foteliki samochodowe 9 – 36 kg – najważniejsze informacje w pigułce.

Dla kogo foteliki 9 – 36 kg?

Tego rodzaju foteliki mogą służyć dziecku przez dłuższy czas, gdyż od około 9 miesiąca życia do 12 roku życia. Tak duże możliwości dopasowania są możliwe dzięki specjalnym wkładkom, które zapewniają bezpieczeństwo mniejszym dzieciom. Kiedy dziecko ich nie potrzebuje, można je w łatwy sposób zdjąć. Następuje to około 4 roku życia dziecka.

Foteliki samochodowe od 9 do 36 kilo – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa fotelika Producent Cena fotelika
1KinderKraft KinderKraft Fotelik samochodowy Junior Plus Brązowy 9-36 kgKinderKraftAktualna Cena
2Eurobaby Little HoodEurobabyAktualna Cena
3KinderKraft ComfortKinderKraftAktualna Cena
4Nania BeLine SP Elephant NaniaAktualna Cena
5Nania BeLine SPNaniaAktualna Cena
6Caretero VivoCareteroAktualna Cena
7KinderKraft Comfort UpKinderKraftAktualna Cena
8COTO Baby JazzCOTO BabyAktualna Cena
94Baby Basco4BabyAktualna Cena
10KinderKraft SmartKinderKraftAktualna Cena

Pełna lista fotelików… ->

Jak wybrać odpowiedni fotelik?

Foteliki dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg posiadają specjalne wkładki, które można wyjąć, gdy dziecko podrośnie
Foteliki dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg posiadają specjalne wkładki, które można wyjąć, gdy dziecko podrośnie
Obecnie obowiązują dwa podziały fotelików samochodowych: według wagi dziecka oraz według wzrostu dziecka (tak zwany podział i – size, który obowiązuje od 2013 roku). Jak wiadomo, dzieci w tym samym wieku mogą znacznie różnić się od siebie zarówno pod względem wzrostu, wagi, ale także pod względem budowy ciała. Dlatego też oprócz zaleceń producenta bierzemy również pod uwagę:

 • Komfort dziecka. Jeśli zauważymy, że dziecko kręci się w przymierzanym foteliku lub nadmiernie się z niego wysuwa, warto sprawdzić, czy w innym modelu będzie mu wygodniej.
 • Dopasowanie pasów – pasy znajdujące się w foteliku powinny zapinać się ciasno, ale jednocześnie na tyle, by dziecko mogło czuć się w nich swobodnie.
 • Poziom główki względem oparcia. Jeśli w foteliku dla dzieci o wadze 9 – 36 kg nasze dziecko ma linię oczu poza linią oparcia, oznacza to, że jest on za mały.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na wyniki testów zderzeniowych, w których biorą udział foteliki samochodowe. Jednym z najpopularniejszych testów jest ten realizowany przez ADAC.

Montaż fotelika a kierunek jazdy

Zakup fotelika dla dzieci w przedziale wagowym 9 – 36 kg jest opłacalny, gdyż dzięki specjalnym wkładkom pozwala na wykorzystywanie go przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju foteliki są montowane przodem do kierunku jazdy, a zaleca się, by dziecko jak najdłużej jeździło odwrócone tyłem. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, lepiej wybrać model, który będzie służył przez krótszy czas, na przykład fotelik dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg, taki, który można montować tyłem do kierunku jazdy.

Sprawdź także następujące rodzaje fotelików:

Foteliki samochodowe od 9 do 36 kg montowane przodem Aktualna cena
Foteliki samochodowe od 9 do 36 kg montowane tyłem Aktualna cena

Dopasowanie fotelika do samochodu

Zaleca się, aby przed zakupem sprawdzić, czy dany model pasuje do naszego samochodu. Zarówno kształt fotelika, jak i ułożenie kanap i pasów w samochodzie mogą ze sobą współgrać, jednak może się też zdarzyć, że nie będzie można stabilnie zamontować nowego sprzętu. Istnieją dwie możliwości mocowania fotelika do siedzeń:

 • Przy pomocy pasów znajdujących się na wyposażeniu samochodu
 • Przy pomocy systemu ISOFIX, na który składają się fabrycznie zamontowane w samochodzie uchwyty oraz zaczepy znajdujące się w foteliku.

Trzeba pamiętać, że nieprawidłowo zapięty fotelik nie zapewnia bezpieczeństwa dziecka w przypadku zderzenia.

Jakie są przepisy dotyczące przewożenia dziecka w foteliku?

Przepisy prawne mówią, iż dziecko należy przewozić w foteliku samochodowym od urodzenia do momentu osiągnięcia przez nie 135 cm wzrostu (czyli około 12 roku życia). Po tym czasie dzieci mogą siedzieć przypięte pasami znajdującymi się na wyposażeniu samochodu i kierowca odpowiada za prawidłowe przypięcie dziecka.

Foteliki 9-36 kg z podziałem ze względu na tym mocowania:

Foteliki samochodowe od 9 do 36 kg bez IsoFix Aktualna cena
Foteliki samochodowe od 9 do 36 kg z IsoFix Aktualna cena

Dodatkowe zalecenia

Foteliki 9 - 36 kg mogą służyć nawet 10 lat
Foteliki 9 – 36 kg mogą służyć nawet 10 lat
Warto pamiętać o dwóch prostych zaleceniach, których stosowanie zapewni znacznie większe bezpieczeństwo naszemu dziecku:

 • Nie wolno sadzać dziecka na miejscu, które posiada poduszkę powietrzną. Jej wybuch może spowodować nieodwracalne uszkodzenia ciała dziecka.
 • Najbezpieczniej jest montować fotelik na tylnym siedzeniu w środku, ewentualnie za siedzeniem pasażera.

Producenci i ceny fotelików samochodowych 9 – 36 kg

Do najpopularniejszych producentów fotelików samochodowych dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg należą Eurobaby, Caretero, Baby Design, Graco, CasualPlay, Concord, Romer, Cybex, Recaro czy Britax. Najtańsze foteliki z tego przedziału wagowego można kupić już za 100 złotych. Najdroższe mogą stanowić wydatek rzędu 1300 złotych.

Fotelik samochdowy 9-6 kg 4Baby Weelmo fix
Fotelik samochdowy 9-6 kg 4Baby Weelmo fix

Foteliki samochodowe 9-36 kg

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

 • foteliki dla dzieci
 • fotelik 4baby weelmo czy można zdjąć podstawę
 • fotelik kinderkraft czy 4baby?
 • foteliki samochodowe
 • lionelo czy kinderkraft fotelik

Dodaj komentarz

Navigate