Fotelik samochodowy 9 – 18 kg

Już 3452 rodziców wybrało fotelik dla swojego dziecka oceniając nasz artykuł na 4.7 / 5!

Fotelik samochodowy dla dzieci Patti Race Max 9 -18 kg
Fotelik samochodowy dla dzieci Patti Race Max 9 -18 kg
Jeśli planujemy kupić fotelik samochodowy 9 – 18 kg, warto wziąć pod uwagę kilka elementów, które mogą świadczyć o jakości danego produktu. Fotelik taki powinien być przede wszystkim bezpieczny, wygodny i łatwy do utrzymania w czystości. Na jakie szczegóły zwrócić uwagę przy zakupie?

Kiedy kupić fotelik samochodowy 9 – 18 kg?

Foteliki możemy podzielić na 3 podstawowe grupy:

 • Grupa 0, do której należą foteliki dla dzieci o wadze od 0 do 13 kg,
 • Grupa I, do której należą foteliki dla dzieci o wadze od 9 – 18 kg oraz
 • Grupa II, III, do której należą foteliki dla dzieci o wadze 15 – 36 kg.

Niemowlęta można przewozić w fotelikach grupy 0 zwykle do około 9 miesiąca życia. Następnie dziecko przesiada się na fotelik z grupy I, który użytkuje do około 4 roku życia. Decydującą rolę w określeniu, czy dziecko powinno mieć już większy fotelik, gra jego wielkość i waga, nie wiek. Uznaje się, że jeśli główka dziecka wystaje poza oparcie fotelika, to należy go zmienić na większy. Planując zakup fotelika samochodowego dla dziecka o wadze 9 – 18 kg trzeba też pamiętać, że mogą w nich jeździć niemowlęta, które potrafią już same siedzieć.

Foteliki samochodowe od 9 do 18 kilo – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa fotelika Producent Cena fotelika
14Baby Dragon Green4BabyAktualna Cena
24Baby Dragon4BabyAktualna Cena
34Baby Dragon Purple4BabyAktualna Cena
4Ferrari Cosmo SPFerrariAktualna Cena
5Patti Race MaxPattiAktualna Cena
6Caretero Diablo XL CzerwonyCareteroAktualna Cena
7Chicco ElettaChiccoAktualna Cena
8Chicco Go One czerwonyChiccoAktualna Cena
9Maxi-Cosi PRIORI SPS CzarnyMaxi-CosiAktualna Cena
10Chicco Eletta Comfort RaceChiccoAktualna Cena

Pełna lista fotelików… ->

Wygodne zagłówki

Bezpieczeństwo, funkcjonalność, wygoda - tego oczekujemy od fotelików samochodowych
Bezpieczeństwo, funkcjonalność, wygoda – tego oczekujemy od fotelików samochodowych

Jednym z elementów, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie fotelika dla niemowlaka, jest zagłówek, który będzie zapobiegał przechylaniu się główki na boki. Warto zapytać sprzedawcę o systemy umocnionych boków, takich jak SPS, Safe Side, ASP I SIP, które stanowią dodatkową ochronę przed ewentualnymi urazami.

Regulacja pozycji

Fotelik samochodowy umożliwiający regulację pozycji zapewni dziecku wygodę nawet podczas dłuższej podróży. Jeśli zaśnie, będzie można ustawić fotelik w taki sposób, aby jego ciało przyjęło pozycję zbliżoną do leżącej.

Montaż fotelika a kierunek jazdy

Zamiana fotelika z grupy O na fotelik z grupy I zwykle oznacza podjęcie decyzji o zmianie ustawienia fotelika na pozycję przodem do kierunku jazdy. Na szczęście obecnie można również wybrać fotelik z tej grupy montowany tyłem do kierunku jazdy (czyli RWF), co jest o wiele bardziej bezpieczne dla dziecka. Potwierdza to wiele badań, w tym testy zderzeniowe, które jednoznacznie mówią, iż w przypadku kolizji siła uderzenia rozkłada się korzystniej dla dziecka, jeśli siedzi ono tyłem do kierunku jazdy.

Sprawdź także następujące rodzaje fotelików:

Foteliki samochodowe od 9 do 18 kg montowane przodem Aktualna cena
Foteliki samochodowe od 9 do 18 kg montowane tyłem Aktualna cena

Rodzaje montażu

Oprócz tradycyjnego montażu fotelików, przy pomocy pasów bezpieczeństwa będących na wyposażeniu samochodu, możemy również wybrać fotelik montowany przy pomocy systemu ISOFIX. W konstrukcji samochodu z zamontowanym systemem, pomiędzy oparciem a siedziskiem znajdują się 2 metalowe uchwyty. Przy foteliku z systemem ISOFIX zamontowane są dwa zaczepy, które przyłącza się do uchwytów. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również bardziej bezpieczne. Działanie systemu przedstawia film instruktażowy montowania fotelików samochodowych z ISOFIX.

Szelki w foteliku samochodowym będą przytrzymywać dziecko w razie ewentualnej kolizji, dlatego najlepiej, aby były one 5 – punktowe, tak by siła uderzenia rozniosła się po 5 punktach. Każda szelka powinna być zabezpieczona miękkim materiałem chroniącym przed otarciem. Na rynku można również znaleźć foteliki z tak zwaną półką, która zabezpiecza dziecko w przypadku uderzenia czołowego, zmniejszając jednocześnie naprężenia pojawiające się w takich momentach w okolicach szyi.

Obicie

Foteliki samochodowe 9 - 18 kg służą dzieciom od około 9 miesiąca życia do 3 - 4 lat
Foteliki samochodowe 9 – 18 kg służą dzieciom od około 9 miesiąca życia do 3 – 4 lat
Niebagatelną rolę w wyborze odpowiedniego fotelika odgrywa także obicie. Najlepsze jest takie, które jest wykonane z naturalnych włókien i które można zdjąć, wyprać i założyć z powrotem.

Certyfikat EU

Wybierając produkt, który ma zapewnić bezpieczeństwo dziecku, trzeba zwrócić uwagę na spełnianie warunków wymaganych przez UE. W Polsce każdy fotelik samochodowy musi mieć homologację ECE R44-04, certyfikat potwierdzający spełnianie norm technicznych i regulacji prawnych wymaganych w Unii Europejskiej.

Testy zderzeniowe

Podczas zakupu fotelika dla niemowlaka warto również zwrócić uwagę, jakim niezależnym testom został poddany wybrany przez nas model. Testy te są bardzo restrykcyjne i w przypadku pozytywnej oceny (w skali od 1 do 5) świadczą o wysokiej jakości fotelika. Najbardziej popularne testy przeprowadzane są przez ADAC, NHTSA, ANWB, AA Trust oraz OEAMTC.

Producenci i ceny

Foteliki samochodowe 9 – 18 kg znaleźć można w ofercie takich producentów jak Maxi – Cosi, Roemer, Chicco, Caretero, Graco czy Espiro. W zależności od firmy i modelu, ceny fotelików kształtują się w granicach 200-1400 zł.

Fotelik samohodowy 9-18 kg z IsoFix Jane Exo
Fotelik samohodowy 9-18 kg z IsoFix Jane Exo

Foteliki samochodowe 9-18 kg z Isofix

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

 • chicco go one opinie
 • go one chicco film
 • chicco go one 9-18 opinie
 • chicco go one testy
 • fotelik 9-18 2017
 • fotelik chicco go one
 • fotelik samochodowy 9-18

2 komentarze

 1. Który jest lepszy fotelik: 9 – 18 kg czy 9 – 25? Czym one się różnią?

Dodaj komentarz

Navigate